SON DAKİKA

Antalya’da 476 sürücüye hız cezası

Antalya’da helikopter-drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık ve hatalı sollama denetimleri yapıldı. Radarla hız denetimi kapsamında 476 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.

ÇAĞDAŞ HABER – Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, 29 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık, hatalı sollama gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

‘TRAFİK KURALLARINA UYUN’ UYARISI

Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi.

İŞTE KESİLEN CEZALAR

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter–drone denetiminde 86 sürücüye, yük taşıyan araçların denetimi kapsamında 272 araç denetlenerek 39 sürücüye, radarla hız denetimi kapsamında ise 476 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 140 araç ve 165 yolcu olmak üzere toplam 305 yol kullanıcısına eğitim verildi. Vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu