SPOR

Antalyaspor’dan cimnastikte iki Türkiye derecesi

TÜRKİYE CİMNASTİK FEDERASYONU TARAFINDAN DÜZENLENEN RİTMİK JİMNASTİK KULÜPLERARASI YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2-4 HAZİRAN 2023 TARİHLERİ ARASINDA ATNALYA’DA GERÇEKLEŞTİ.

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Ritmik Jimnastik Kulüplerarası Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 2-4 Haziran 2023 tarihleri arasında Atnalya’da gerçekleşti.

Muratpaşa ilçesinde bulunan ve yakın dönemde kullanıma açılan Antalya Cimnastik Salonu’nda yapılan şampiyonada boy gösteren Antalyaspor, grup yarışmasında Türkiye ikincisi olurken, bireysel performans sergileyen genç

Antalyasporlu Selen Camcı ile bir de Türkiye üçüncülüğü kazandı. Ulusal çapta elde edilen derecelerin yanı sıra topladığı puanlarla Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi barajlarını geçen kırmızı beyazlıların genç cimnastikçisi Zeynep Alan, TOHM sporcusu olma hakkını kazanarak Antalyaspor’un kazandığı dereceleri taçlandırmış oldu.

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’ndan bir ikincilik, bir üçüncülük ve bir de TOHM katılım hakkı ile ayrılan Antalyaspor’un genç sporcuları hedefleri için çalışmalarına devam ediyor.

 

IHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu