SİYASETSON DAKİKA

HDP-Yeşil Sol kol kola devam

Halkların Demokrasi Partisi Antalya İl Eş Başkanı Ahmet Kaya, bu hafta sonu itibariyle ilçe yönetimleriyle toplantıların başlayacağını duyurdu. Toplantıların ardından halk toplantılarının gerçekleştirileceğini anlatan Kaya, tüm görüşmelerin yapılmasının ardından yol haritasının belirleneceğini dile getirdi.

Antalya’da 14 Mayıs milletvekili seçiminde 1 milletvekili çıkartan Yeşil Sol Parti ile ortak çalışmalara imza atılacağını anlatan Halkların Demokrasi Partisi Antalya İl Eş Başkanı Ahmet Kaya, gerçekleştirilecek toplantıların iki parti tarafından organize edileceğini duyurdu.

YOL HARİTASI NASIL BELİRLENECEK?

Halkların Demokrasi Partisi Genel Merkezi’nin 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin sonuçlarına yönelik değerlendirme toplantıları devam ediyor. HDP Antalya İl Eş Başkanı Ahmet Kaya, değerlendirme toplantılarının ardından sürece bakacaklarını ve o doğrultuda yol haritasının belirleneceğini dile getirdi. Kaya açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Meclis yapısı yeni dönemde sağ ağırlıklı bir siyasal yapıya büründü. Seçimlerde beklediğimiz milletvekili sayısına ulaşamadık. Bu nedenle zaten parti nezdinde özeleştirilerimizi yaparak yarınlara bakacağız. Bu dönemde bizler HDP ve Yeşil Sol Parti olarak merkez yönetimlerimizin alacağı kararlar doğrultusunda adımlar atacağız. HDP’nin kurultay kararında yerelde il ve ilçe kongre kararları henüz yok. Şayet olacak olursa bizlerde kendi içimizde müzakereler yaparak yeni yönetimlerimizi oluşturmuş oluruz.”

HABER: BÜLENT ÖNER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu