İLÇELER

Serik’te tatilcilerin vazgeçemediği plajlar

Her biri kendine özgü güzelliklere sahip, turkuaz renkli denizi ve uzun kumsalları ile tatilcilerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Serik’in plajlarını keşfettiniz mi?

DOĞAL güzellikleri ile meşhur Antalya’nın Serik ilçesi, kentin turizm açısından önemli ilçelerinden bir tanesidir. Serik’in eşsiz güzellikleri arasında doğal koyları da bulunuyor. Bu koylar, Antalya’nın en popüler turizm merkezlerinden biri olan Serik’te tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez yerler arasında. Serik doğal güzellikleri, tarihi mekanları, denizi ve kumsalları ile ziyaretçilerini büyülüyor. Serik’in en güzel koyları, uzun kumsalları ve turkuaz rengi deniziyle yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği yerler arasında. Peki, siz burada bulunan doğa harikası plajları keşfettiniz mi? İşte tüm detaylarıyla o plajlar…

 

1-           Belek Halk Plajı

detail-photo-fancybox-0
Serik’te bulunan bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 13 km uzaklıktadır. Bin kişilik ücretsiz plaj alanı, 300 araç kapasiteli otoparkı, kafe ve restoranları, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı yer alıyor. Belek plajı, ortalama 500 metre uzunluğa sahip muhteşem bir denize sahip halk plajıdır. Akdeniz’in benzersiz güzelliklerine sahip Belek sahilleri içinde çoklukla tercih edilen bir plaj olma özelliğine sahip.

 

2-           Boğazkent Kadınlar Plajı

detail-photo-fancybox-2Boğazkent Kadınlar Plajı, Serik’in Boğazkent mevkiinde yer almaktadır. Boğazkent Kadınlar Plajı olarak biliniyor ancak günümüzde halka açık durumda olmasından dolayı kadınlar plajı statüsünü kaybetmiştir. Tuvalet ve duş gibi herhangi bir imkanda yoktur. Kumsalı güzel ve ufak çakıl taşları bulunan Boğazkent Kadınlar Plajı’nın suyu temizdir. Boğazkent Kadınlar Plajı çevresinde yer alan işletmelerde yiyecek ve içecek ihtiyaçları da kolaylıkla karşılanabilir.

 

3-           Kadriye Halk Plajı

detail-photo-fancybox-3
Kadriye Plajı, ışıldayan güneşi turkuaz sularının büyüsü ve zengin çam romanları ve türlü ağaçları ile halka hizmet veren plajlardan biridir. Plaj, mavi bayraklı plaj olup beş yıldızlı otel konsepti ile misafirlere hizmet vermektedir. Kültürel ve sosyal etkinlikler açısından sürekli hareketli olan Kadriye halk plajı, üç bin kişilik kapasitesi ile piknik için elverişli 16 bin metrekarelik mesire alanına sahip. Ayrıca 250 araç kapasiteli otopark, kültür ve sanat aktivite yerleri, kafe, restoran, pastane, spor ve etkinlik alanları ve yöresel ürünler halk pazarı bulunuyor.

 

4-           Boğazkent Halk Plajı

detail-photo-fancybox-4
Boğazkent Halk Plajı, belediyenin işlettiği ve şezlongları ücretsiz olan plajdır. Karavan alanı da bulunmaktadır. Deniz sıcak ve dalgalıdır. Boğazkent halk plajı 150 metre uzunluğa ve 35 metrelik genişliğe sahiptir. Serik’te denize girilecek yerler arasında ilk sırada yer alan plaj, Serik’te yer alan diğer plajlara kıyasla daha sakindir. Boğazkent Halk Plajı aynı zamanda Mavi Bayrak Ödülü kazanmıştır. Plajda, duş, güneşlik, piknik alanı, tuvalet, soyunma kabini, otopark, mangal alanı, ibadethane, oyun parkı ve market imkanları bulunmaktadır. HABER/BUSE ER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu